Tag: humor

Me pushime para provimit!

Me pushime para provimit!

Katër studentë nga Tirana, shumë shokë me njëri tjetrin, vendosën që të shkonin për fundjavë në Vlorë. Të hënën kishin një provim, por ngaqë ndiheshin të sigurtë se kishin mësuar mjaftueshëm, nuk e panë si problem që të ktheheshin të hënën në mëngjes. Patën një fundjavë shumë të mirë dhe të lodhshme. Nga lodhja e madhe […]

Parashikimi i kohës

Parashikimi i kohës

Një ditë, një indian u afrua regjizorit dhe i tha – “Nesër shi”.” Dhe me të vërtetë që të nesërmen ra shi. … indiani nuk u duk aty për afro dy javë.

Studenti i Marinës

Studenti i Marinës

Një student i ri i marinës ishte caktuar në anije, nën mbikqyrjen e një kapiteni të moshuar. “Çfarë do të bësh n.q.s. të vjen një stuhi e papritur, përpara anijes?” “Do të lëshoj një spirancë, zotëri” – iu përgjigj studenti kapitenit. “Çfarë do të bësh n.q.s. një tjetër stuhi të vjen papritur nga mbrapa anijes?” […]

Dhurata për Shën Valentin

Dhurata për Shën Valentin

Mëngjesin e Shën Valentinit Ema u çua nga krevati me rrëmbim. Burri i saj Toni e pyeti sesi ishte puna. Ajo i tha atij, “Pashë një ëndërr sikur ti për ditën e Shën Valentinit më dhurove një varëse me perla shumë të bukura. Çfarë mendon se do të thotë kjo ëndërr?” “Do ta mësosh sot […]

TAXI

TAXI

Tre të dehur morën një taksi. Taksixhiu i pa që ata ishin tapë dhe për tjua hedhur ndezi makinën për 10 sekonda pastaj e fiku përsëri duke u thënë që arritën në destinacion. I dehuri i parë i dha ca para, i dyti thjesht i tha faleminderit, kurse i treti e gjuajti me shuplakë. Taksixhiu […]

Bakshishi

Bakshishi

Bill Gates mbaroi së ngrëni darkë në restorant dhe i la kamarierit si bakshish vetëm $5. Kamarieri: Zotëri! Djali juaj dje më la $50 bakshish, kurse ju vetëm $5? Bill Gates: Epo ai është djali i një miliarderi, kurse unë jam djali i një fermeri.    

Need Help!

Need Help!

Një burrë u rrah dhe u grabit nga hajdutët në një nga rrugët periferike të qytetit. Ai po rënkonte shtrirë në mes të rrugës, i gjakosur dhe me rroba të grisura. Kaloi aty afër, një gazetar, e pa të shkretin, nxori bllokun dhe dicka shkroi dhe pastaj nxitoi këmbët për në punën e vet. Me […]

Bosi dhe lypesi

Bosi dhe lypesi

Ishte nje boss qe kishte shtepi shume te bukur dhe poshte te dera kishte nje lypes te vogel. Gjithmone sa here dilte nga shtepia i jepte lypesit nga 200 leke. Kjo pune 1 muaj rresht. Pastaj bosi filloi t’i jepte me pak leke lypesit nga 100 nga 50 leke. Nje here lypesi e pyet… – […]

Studenti dhe provimi

Studenti dhe provimi

Në një Universitet të Tiranës studionte dhe një futbollist që nuk ja thoshte fare për mësime. Ai gjithmonë ulej në klasë afër një studenti që ishte shumë i zgjuar. Profesori e dinte që ai kopjonte, por nuk kishte mundur ta kapte asnjëherë. Një ditë po kontrollonte disa fleta provimi dhe i ra në sy që […]

Shoferët?!

Shoferët?!

Dy shoferë kamioni po përpiqeshin të kalonin një kamion poshtë një ure. Shoferi i parë, “Oh jo, lartësia e urës është 2.7 metra, kurse kamioni ynë është 3 metra e lartë. Shoferi i dytë, “Ec pa problem, vetëm sigurohu që nuk ka ndonjë polic vërdallë se mos marrim ndonjë gjobë.”