Zbutja e Tigrit

Toni Antoni nuk e njihte frike. Tri here kampion bote ne Kong Fu, ai ishte i sigurt ne vetvete, i pushtetshem dhe kishte arritur majen e artit te tij. Nje karriere e jashtezakonshme e priste. Puna me skalionet me te larta te sigurimit te mbrojtjes, ai e pushtoi globin, si truproje e disa prej njerezve me te pushtetshem dhe me me ndikim ne bote.

Ky imazh i shpejte, imponues, dhe shpesh dritherues, eshte historia e vertete, thellesisht prekese e Tonit. Me e jashtezakonshme se fantazia, me mahnitese se letersia artistike, kjo histori e bujshme thuajse e sfidon besimin. Me mprehtesine magjepsese te arteve marciale Kineze dhe adrenalinen e larte nen tehun e thikes te jetes se truperojes, ky liber deshmon tragjedine personale te nje njeriu qe kthehet nga “dishepull i ndricimit te mendjes” ne nje njeri te dhunshem e te etur per gjak.

Nga thellesia e ferrit te Qipros famkeqe, ne Burgun Qendror te Nikozise, gjithcka mund te kishte humbur po te mos kishte qene per viziten e nje te panjohuri…

Kliko: Zbutja e Tigrit per te pare videon

FacebookTwitterGoogle+Share

Bëj një koment

Ju duhet të hyni për të bërë koment.