RSSCategory: FunZone

Taksia?

Taksia?

 Klienti: Sa kushton taksia? Taksisti: Po, varet nga koha…. Klienti: Supozojmë se bie shi…

Vesi

Vesi

Një doktor pyeti pacientin e tij:- Pi duhan? Pacienti- Jo! Doktori- Pi alkool! Pacienti- Jo! Doktori- Po ti nuk paske asnjë ves. Pacienti-E kam një. Doktori- Çfarë? Pacienti- Gënjej…

Kodi i klubit të dembelëve

Kodi i klubit të dembelëve

Kemi lindur të lodhur, Jetojmë që të shlodhemi. Duaje krevatin si veten tënde. Pusho ditën që të flesh natën. Prej gjumit dhe pushimit nuk vdes njeri. Po pate ndonjë punë për të bërë vetë, ngecja tjetrit. Në qoftë se sheh njeri duke pushuar, ndihmoje që të pushojë. Në qoftë se të vjen dëshira (zelli) për […]

Shkencëtari dhe pleshti

Shkencëtari dhe pleshti

Një shkencëtar Shqiptar po studionte një plesht. “Hidhu” i thote pleshtit, pleshti hidhet, “hidhu” pleshti hidhet. Më pas i këput krahët. “Hidhu” i thotë pleshtit, pleshti hidhet. Raport1: Pleshti me krahë të këputur u hodh. Më pas i pret këmbët. “Hidhu” i thotë, pleshti hiç, “hidhu” edhe një herë, pleshti hiç. Shkencëtari shkruan: Raporti2: Pleshtit […]

Ateisti pyet

Ateisti pyet

Ateisti: ‘A beson me të vërtetë që Jona qëndroi tre ditë dhe tre netë në barkun e peshkut?’ Predikuesi: ‘Nuk e di zotëri, por kur të shkoj në Parajsë me patjetër që do ta pyes’ Ateisti: ‘Le të supozojmë që Jona nuk ka shkuar në Parajsë’ Predikuesi: ‘Atëhere mund ta pyesësh ti’!    

Bashkebisedim interesant:)

Bashkebisedim interesant:)

Babai vendos djalin ne gjume. Pas pese minutash… -Babi -Cfare? -Babi a me sjell nje gote uje te lutem? -Jo , te thashe. Fli tani. Pas dy minutash.. -Baaabiiiii , me sjell pak uje? -Jo te thashe, fli se do vi te te rrah. Pas nje minute… -Baaaaaabiiiiiii -CFAREEE? -Kur te vish per te me […]

Kamarieri

Kamarieri

Pronari i nje restoranti po i tregonte kamarierit te ri menyren e sherbimit ne lokalin e tij. – Mos harro, mengjesi sherbehet cdo dite ne oren 8.00 ! -Si urdheron zoteri, nese une vonohem pak, ju mos me prisnin, filloni te hani edhe pa mua !

Elefanti dhe Milingonat

Elefanti dhe Milingonat

Ishte elefanti dhe nje e dy kalonte mbi folen e milingonave dhe ja prishte. Milingonat u nxehen dhe u mblodhen te kryetari i tyre. Dhe ne fund te mbledhjes caktuan qe te mblidheshin te gjitha dhe te rrihnin elefantin. Te nesermen kalon prape elefanti,por sa do shkelte ne folen e milingonave ato qe te gjitha […]