RSSCategory: FunZone

Dentisti dhe Pacienti

Dentisti dhe Pacienti

Dentisti: “Përpiqu të reklasohesh. Do të ta shkul dhëmballën e prishur për pesë minuta.” Pacienti: “Sa do të më kushtojë kjo shkulje?” Dentisti: “Do të të kushtojë 100 Euro.” Pacienti: “Kaq shumë para për pesë minuta punë!!??” Dentisti: “Po mirë atëherë në qoftë se preferon, do ta shkul dhëmballën shumë më ngadalë.”    

Kur ngatërron tabelat.

Kur ngatërron tabelat.

Një polic rrugor ndali një makinë në rrugë që po ecte me 30 km/orë. ‘Unë nuk po ecja  shumë shpejt, përse më ndalët’- pyeti shoferi i hutuar. ‘Pikërisht sepse nuk po ecje shumë shpejt të ndala’,- ja ktheu polici, -‘ shpejtësia maksimale e lejuar në këtë rrugë është 90km/orë dhe ti po bllokon trafikun duke […]

Vizita tek psikologu

Vizita tek psikologu

Që kur isha fëmijë gjithmonë kam patur frikë natën sepse mendoja që dikush mund të ishte fshehur poshtë krevatit tim. Kështu që shkova tek një psikolog dhe i tregova atij problemin tim. “Kam një problem. Çdo herë që shkoj në krevat për gjumë mendoj që dikush është fshehur poshtë tij. Jam i frikësuar. Mendoj që […]

Dy hajdutët

Dy hajdutët

Dy hajdutë po vidhnin në një hotel. I pari tha, “Po dëgjoj sirena policie. Shpejt të hidhemi!” I dyti ja ktheu, “Po jemi në katin e 13-të!” I pari i bërtiti fort, “Nuk është koha për të qenë supersticios.”      

Aksidenti

Aksidenti

Një Rabi dhe një Prift po udhëtonin secili me makinën e vet. Të dy makinat e tyre u përplasën me njëra-tjetrën dhe u dëmtuan shumë rëndë. Ishte mrekulli që asnjë nga të dy nuk pësoi as edhe një gërvishtje. Pasi doli nga makina Rabini pa Priftin dhe i tha, “Kështu që ti qenke Prift. Unë […]

Fjalor Shqip-Turqisht

Fjalor Shqip-Turqisht

Pasaportë- Kurbet defter President- Kolltuk pasha Teleskop- Sehir hava Emigrant- Sikter milet Dhembje koke- Tepelek siklet Ndihmë ekonomike- Fukarallëk sevap Autostradë – Hyxhym xhade Shqiponja – Turbo bylbyl Demostrata – Kallaballëk gjullurdi Eklips i diellit – Biçim aksham Fundi i botes – Dynja qamet Boksier – Dajak usta Grataçelë – Xhamllëk kala Bankier – Dallaver […]

Histori e vërtetë:)

Histori e vërtetë:)

Kjo është një histori e e Xhorxhit nga Misisipi. Sapo u shtri në krevat për gjumë gruaja i tha që kishte lënë hapur dritën e guzhinës dhe të shkonte ta fikte. Xhorxhi hapi derën e guzhinës dhe kur po bëhej gati të fikte dritën dëgjoi zhurma që vinin nga oborri i shtëpisë. U afrua te […]

TESTI “ÇFARË LLOJ STUDENTI JE TI ?”

TESTI “ÇFARË LLOJ STUDENTI JE TI ?”

Nën dritën e thënies “Studenti i vërtetë dallohet gjatë vitit të parë” ju paraqesim testin e mëposhtëm, i cili do t’ju ndihmojë të vlerësoni aftësinë tuaj për t’u përballur me betejat dhe t’ia dilni mbanë jetës akademike. Ju urojmë gjithë të mirat! Unë arrita në universitet: a)     tre ditë përpara se të fillonte shkolla b)    […]

Letër nga burgu:)

Letër nga burgu:)

Një baba i dërgoi letër djalit të tij që ishte arrestuar para disa javësh dhe gjendej në burg. –“I dashur biri im, Bobi, shpresoj që je mirë. Unë nuk jam dhe aq mirë me shëndet. Tani është tamam koha për të punuar tokën që kemi para shtëpisë për të mbjellë patate, por nuk kam fuqi […]

Gjirokastriti

Gjirokastriti

Një gjirokastrit po udhëtonte me avion nga Tirana për në New York. Kur avioni po fluturonte mbi oqean një prej stjuardeseve, shume e trembur lajmëroi pasagjerët se avioni pësoi një difekt shumë të rëndë dhe pas disa minutash do të përplaseshin në oqean. Të gjithë u trembën dhe filluan të bërtisinin dhe të qanin, kurse […]