RSSCategory: FunZone

Kali – si t’a dallojmë?!

Kali – si t’a dallojmë?!

Një stacion policie merr në pronësi dy kuaj që do t’i përdorte për patrullim në periferi të qytezës. Dy policët, që u caktuan për  këtë detyrë morën menjëherë kuajt dhe dolën për një xhiro jashtë qytetit. “Ky kali ku kam hipur unë,” -nisi të thoshte polici i parë, -“ është fantastik fare. Gjithmonë do të […]

Kujdes kur pergjigjesh …….

Kujdes kur pergjigjesh …….

Një burrë i moshuar hyri me shpejtësi në urgjencën e spitalit pasi të dy veshët i kishte djegur shumë keq. ‘Çfarë të ndodhi?’ e pyeti doktori. ‘Gruaja ime po hekuroste rrobat pas karriges ku unë isha ulur për të parë televizor. Ajo e vendosi hekurin e rrobave afër telefonit dhe kur ra zilja e telefonit […]

Shoferët?!

Shoferët?!

Dy shoferë kamioni po përpiqeshin të kalonin një kamion poshtë një ure. Shoferi i parë, “Oh jo, lartësia e urës është 2.7 metra, kurse kamioni ynë është 3 metra e lartë. Shoferi i dytë, “Ec pa problem, vetëm sigurohu që nuk ka ndonjë polic vërdallë se mos marrim ndonjë gjobë.”

Gjarpërinjtë

Gjarpërinjtë

Dy gjarpërinj po  pushonin në hijen e një peme. Njëri nga ata kthehet nga tjetri dhe e pyet, “A jemi ne helmues?” Tjetri i përgjigjet, “Po jemi, po përse po më pyet?” “Më duket se sapo kafshova gjuhën”, ia kthen i pari.

Kopraci

Kopraci

Nje njeri kthehet per dreke ne shtepi dhe i thote te shoqes sot per dreke dua te besh dy veze te zjera, nje do ta ha une, nje ti, nderkohe une po ngjitem ne tarace te levis pak antenen. Dhe ashtu ben ngjitet ne tarace por pengohet dhe bie, duke rene nga taraca kalon para […]

Në restorant

Në restorant

Një klient po e bezdiste shumë kamarierin në një restorant. Në fillim ai i tha që ajri i kondicionuar duhej fikur sepse ishte shume vapë, pastaj kërkoi që të ndizej përsëri sepse kishte ftohtë dhe vazhdoi kështu disa herë për rreth gjysëm ore. Cuditërisht kamarieri ishte shumë i duruar. Ai vinte dhe shkonte sa herë […]

Këshilla

Këshilla

Nje burrë shumë i shëndoshë shkoi tek doktori për disa këshilla sesi të humbiste në peshë. Doktori e këshilloi që kura më e mirë për të ishte që çdo ditë të vraponte 10 km dhe këtë gjë ta zbatonte për 40 ditë. Doktori i premtoi që në qoftë se ai do ta zbatonte këtë këshillë […]

Avokati dhe Fshatari

Avokati dhe Fshatari

Një avokat i njohur shkoi për gjah afër një fshati  ku kishte shumë rosa të egra. Qëlloi në drejtim të një grupi rosash që po fluturonin aty afër dhe një prej rosave ra menjëherë në tokë. Avokati i kënaqur me shënjestrën e tij vrapoi për ta marrë. Mënjëherë u ndal sepse rosa kishte rënë në […]

Operacioni

Operacioni

Babai po fliste me djalin e tij, “Bir pse u largove në mënyrë kaq të papritur nga salla e operacionit? Mjeku sapo do të fillonte operimin”   “Po infermjera që kisha afër gjatë gjithë kohës thoshte: Mos ki frikë; Jam e sigurtë që do dalësh mirë; Ka gjithmonë një herë të parë” – ju përgjegj […]

Shenjat që po pi shumë kafe

Shenjat që po pi shumë kafe

Shenjat që po pi shumë kafe janë kur: Bën ski duke ju ngjitur kodrës përpjetë Përgjigjesh para se të trokasin në derë Shikon ëndrra duke vrapuar në gjumë Fle me sy hapur Ke mbaruar se bëri trikon e tretë edhe kur nuk di të thurësh me shtiza Përtyp kokrra kafeje në gojë I shikon videot […]