ÇMIMI ESEJA ONLINE

Kjo pikturë është krijuar nga një aktivist i JeTë STuDeNToRe. Shkruani një ese me rreth 150 fjalë mbi këtë pikturë për të fituar çmimin Eseja Online. Dërgo esenë tënde përmes formës së kontaktit në këtë email ose duke klikuar këtu.

FITUESIT SHPALLEN ME DATEN 7 PRILL. KONKURSI ESHTE KOMBETAR. TE GJITHE STUDENTET JANE TE MIREPRITUR TE KONKUROJNE, NGA TE GJITHA QENDRAT STUDENTORE.

FALEMINDERIT!

Etiketa: ,

Kategoria: AKTIVITETE

Komente (3)

Trackback URL | Comments RSS Feed

 1. XHevahire Fazlija says:

  Ne kete bote te jetosh do te thote te jesh pjese e te gjithe shkrimeve qe shkruhen ne fletet e librit te jetes.Jemi te strukur ne mendimet tona shpesh here dhe te zymta.Po pse na ndodh kjo?Pak ka nga ato njerez qe ia bejne kete pyetje vetes.Jemi te strukur ne ate erresire te jetes qe presim qe te na shfaqet ajo drita ,qe sado e vogel te jete ,te jete nje drite shprese per ne per te jetuar nje cast me shume ne jeten tone .Tek po shikoj kete pikture me shkon mendja tek nje poezi e bukur” Ne hijen e kraheve te Tu”
  une kerkoj strehe,
  Ne cadren Tende prehje gjej
  ne ere e shi;
  Shpetim, lavdi, fuqi,
  gezim e shprese,
  I marr nga Ti, Perendi,
  vetem nga Ti.E gjithe kjo ka nje domethenie te sajen shume te bukur qe i kushtohet zotit tone JEZUS KRISHT.Eshte ai qe na fal gabimet tona dhe gjejme qetesi ne ndergjegjen tone.Ne perfundim po e mbyll duke thene qe te bashkohemi te gjithe njerezit kudo qe jemi ne rrugen e drejte te zotit tone JEZUS KRISHT.

 2. reni says:

  me pelqen te jem pjes e kesaj faqeje ..” jete studentore “…eshte me te vertete nje vizioon per te ardhmen ..me pelqen dhe bravo

Komento ketu