Author Archive: Jete Studentore

Mendo per nje grup studentesh aktiv ne te gjitha trojet shqiptare - e me gjere! Ky grupi, gjithmone nese e mendon dot, di te shqyrtoje me seriozitet çeshtjet themelore te jetes por edhe di te argetohet seriozisht!
Nese i mendon keto, atehere e ke njohur pak Jete Studentore. Bashkohu me ne te na njohesh me shume...

rss feed

Parajsa, Mit apo Realitet?

Parajsa, Mit apo Realitet?

“Parajsa nuk egziston, ajo është vetëm një përallë për njerëzit të cilët kanë frikë nga vdekja.” Kështu u shpreh fizikanti dhe kozmologu i njohur britanik Stivën Houking (Stephen Hawking) në një intervistë dhënë për gazetën prestigjoze “The Guardian” jo shumë kohë më parë. Çështja e parajsës, egzistencës apo mosegzistencës së saj, në mënyrë të natyrshme […]

Jeta ONLINE ne realitet

Jeta ONLINE ne realitet

Si do të dukej jeta, nëse në realitet do të silleshim siç sillemi online? Shikoni videon… Megjithëse është në anglisht, mesazhi është i qartë…

Change The World!

Change The World!

Perkufizimi i dashurise

Perkufizimi i dashurise

Cili eshte perkufizimi yt i dashurise????

“shpëtimi” i Shpëtimit

“shpëtimi” i Shpëtimit

Në fakt titulli i mësipërm nuk është aspak një lojë fjalësh. Eshtë titulli i një ngjarjeje të vërtetë që zë fill datën 29 Maj 2011. Së bashku me familjen kishim dalë për një shëtitje, unë, gruaja dhe dy fëmijët tanë të vegjël. Megjthëse ishte e diel dhe ishim  të lodhur, këmbëngulja e fëmijëve e bëri […]

Kopraci

Kopraci

Nje njeri kthehet per dreke ne shtepi dhe i thote te shoqes sot per dreke dua te besh dy veze te zjera, nje do ta ha une, nje ti, nderkohe une po ngjitem ne tarace te levis pak antenen. Dhe ashtu ben ngjitet ne tarace por pengohet dhe bie, duke rene nga taraca kalon para […]

FOTOT TROPIKAL MAJ 2011

FOTOT TROPIKAL MAJ 2011

Ky eshte koleksioni i ri i Fotove nga Fundjava Studentore Durres, Maj 2011 [cincopa AAPAplagJ_H7]

Historia e Brian ‘Head’ Welch nga grupi KORN

Historia e Brian ‘Head’ Welch nga grupi KORN

Kjo eshte Historia e pabesueshme e nje kengetari Roku, Brian ‘Head’ Welch qe eshte kthyer ne besimin tek Krishti!!!

Historia e tre pemeve

Historia e tre pemeve

Na ishin njё herё nё majё tё njё mali tre pemё tё vogla, tё cilat rrinin e ёndёrronin se çfarё dёshironin tё bёheshin kur tё rriteshin. Pema e parё vёshtroi yjet lart dhe tha: Unё dua tё bёhem sёnduk pёr  thesare. Unё dua tё mbulohem me flori, dhe tё mbushem me gurё tё çmuar. Unё […]

G.O.S.P.E.L.

G.O.S.P.E.L.

The GOSPEL in HIP – HOP Rhythm!!!