Author Archive: Jete Studentore

Mendo per nje grup studentesh aktiv ne te gjitha trojet shqiptare - e me gjere! Ky grupi, gjithmone nese e mendon dot, di te shqyrtoje me seriozitet çeshtjet themelore te jetes por edhe di te argetohet seriozisht!
Nese i mendon keto, atehere e ke njohur pak Jete Studentore. Bashkohu me ne te na njohesh me shume...

rss feed

Historia e një fëmije.

Historia e një fëmije.

Një grua shumë e shqetësuar shkoi për vizitë tek gjinekologu i saj dhe i tha: ‘Doktor kam një problem shumë serioz dhe kam patjetër nevojë për ndihmën tuaj! Kam një fëmijë që akoma nuk ka mbushur një vjec dhe unë jam përsëri shtatzënë. Nuk dua që t’i lind fëmijët kaq afër me njëri tjetrin.’ Doktori […]

Kaka’ rreth Zotit, seksit, Brazilit…

Kaka’ rreth Zotit, seksit, Brazilit…

Disa këshilla për t’i shtuar vite jetës tënde

Disa këshilla për t’i shtuar vite jetës tënde

N.q.s. mendon që do të jetosh aq sa kanë jetuar gjyshërit dhe prindërit e tu ke pjesërisht të drejtë. Pjesa gjenetike ka dhe ajo rolin e saj, por kur shkon 55 vjec, 30% e mënyrës si plakesh vjen nga genet e tua dhe 50% nga stili i jetesës. Për të shtuar disa vite jetës tënde […]

TAXI

TAXI

Tre të dehur morën një taksi. Taksixhiu i pa që ata ishin tapë dhe për tjua hedhur ndezi makinën për 10 sekonda pastaj e fiku përsëri duke u thënë që arritën në destinacion. I dehuri i parë i dha ca para, i dyti thjesht i tha faleminderit, kurse i treti e gjuajti me shuplakë. Taksixhiu […]

After Christmas

After Christmas

Pasi Krishtlindja ka kaluar, festimet, stresi dhe gallata janë venitur paksa; dhuratat janë hapur; disa nga të afërmit janë larguar, Cfarë ndodh më pas?

Bakshishi

Bakshishi

Bill Gates mbaroi së ngrëni darkë në restorant dhe i la kamarierit si bakshish vetëm $5. Kamarieri: Zotëri! Djali juaj dje më la $50 bakshish, kurse ju vetëm $5? Bill Gates: Epo ai është djali i një miliarderi, kurse unë jam djali i një fermeri.    

Kuptimi i Jetës (Anglisht)

Kuptimi i Jetës (Anglisht)

Video e mëposhtme është një bisedë nga Dr. Ramesh Richard, një folës i njohur ndërkombëtar, me diplomë në Teologji dhe Psikologji. Video shfaqet në vitin e ri në gjithë botën dhe trajton pyetjet themelore të jetës. Këtë vit tema është: “Kuptimi i Jetës”. Ndiqni bisedën (në anglisht) dhe nëse doni më shumë info ose doni […]

KJO ESHTE KOHA

KJO ESHTE KOHA

Kjo është koha që ti kujtojmë vetes sonë që Krishtlindja është më shumë sesa dhuratat, tradita familjare, zbukurimet, babagjyshi etj.

Need Help!

Need Help!

Një burrë u rrah dhe u grabit nga hajdutët në një nga rrugët periferike të qytetit. Ai po rënkonte shtrirë në mes të rrugës, i gjakosur dhe me rroba të grisura. Kaloi aty afër, një gazetar, e pa të shkretin, nxori bllokun dhe dicka shkroi dhe pastaj nxitoi këmbët për në punën e vet. Me […]

Nëse Zoti të do ty, ku është problemi?

Nëse Zoti të do ty, ku është problemi?

Për shumë nga ju që nuk e dini, 1 Dhjetori ishte Dita Botërore e SIDA-s, e cila ka për qëllim rritjen e vetëdijes për luftimin e kësaj sëmundje. Kanё kaluar tre dekada qëkurse virusi HIV u shfaq si një kërcënim për shëndetin botëror. Ndonëse programi i Kombeve të Bashkuara për SIDA-n njofton një rënie të […]