Author Archive: Jete Studentore

Mendo per nje grup studentesh aktiv ne te gjitha trojet shqiptare - e me gjere! Ky grupi, gjithmone nese e mendon dot, di te shqyrtoje me seriozitet çeshtjet themelore te jetes por edhe di te argetohet seriozisht!
Nese i mendon keto, atehere e ke njohur pak Jete Studentore. Bashkohu me ne te na njohesh me shume...

rss feed

Vesi

Vesi

Një doktor pyeti pacientin e tij:- Pi duhan? Pacienti- Jo! Doktori- Pi alkool! Pacienti- Jo! Doktori- Po ti nuk paske asnjë ves. Pacienti-E kam një. Doktori- Çfarë? Pacienti- Gënjej…

Si të arrish rezultate të larta duke u argëtuar?

Si të arrish rezultate të larta duke u argëtuar?

Nga Dr. Stiv Dagllas Stiv Dagllas është shkrimtar dhe referon rreth temave mbi drejtimin, menaxhimin dhe zhvillimin personal. Ai është presidenti i një organizate ndërkomëtare me më shumë se 27,000 të punësuar.  Ai është diplomuar në Institutin Teknologjik të Masaçusetsit dhe ka dhe një diplomë nga Shkolla e Harvardit në Administrim-Biznes, ku u diplomua në 2 […]

Kodi i klubit të dembelëve

Kodi i klubit të dembelëve

Kemi lindur të lodhur, Jetojmë që të shlodhemi. Duaje krevatin si veten tënde. Pusho ditën që të flesh natën. Prej gjumit dhe pushimit nuk vdes njeri. Po pate ndonjë punë për të bërë vetë, ngecja tjetrit. Në qoftë se sheh njeri duke pushuar, ndihmoje që të pushojë. Në qoftë se të vjen dëshira (zelli) për […]

Libri i Jetë Studentore

Libri i Jetë Studentore

Skeptiku Xhosh Mekdauell mendonte që të krishterëve ju kishte ikur truri. Ai tallej, i përqeshte dhe i fyente kur kishte rast. Më vonë vendosi ti luftonte të krishterët duke përdorur studimet për të hedhur poshtë thëniet e Krishtit. Për çudinë e tij, ai zbuloi që provat tregojnë të kundërtën e mendimeve të ti

Celulari vs Biblës

Celulari vs Biblës

Pyes veten se  çfarë do të ndodhte në qoftë se e trajtojmë Biblën ashtu siç trajtojmë celularët tanë?! Si do të dukej në qoftë se e mbajmë gjithmonë në çantën apo xhepin tonë? Si do të dukej në qoftë se kthehemi mbrapa për ta marrë sa herë që e harrojmë? Si do të dukej në […]

Shkencëtari dhe pleshti

Shkencëtari dhe pleshti

Një shkencëtar Shqiptar po studionte një plesht. “Hidhu” i thote pleshtit, pleshti hidhet, “hidhu” pleshti hidhet. Më pas i këput krahët. “Hidhu” i thotë pleshtit, pleshti hidhet. Raport1: Pleshti me krahë të këputur u hodh. Më pas i pret këmbët. “Hidhu” i thotë, pleshti hiç, “hidhu” edhe një herë, pleshti hiç. Shkencëtari shkruan: Raporti2: Pleshtit […]

Ateisti pyet

Ateisti pyet

Ateisti: ‘A beson me të vërtetë që Jona qëndroi tre ditë dhe tre netë në barkun e peshkut?’ Predikuesi: ‘Nuk e di zotëri, por kur të shkoj në Parajsë me patjetër që do ta pyes’ Ateisti: ‘Le të supozojmë që Jona nuk ka shkuar në Parajsë’ Predikuesi: ‘Atëhere mund ta pyesësh ti’!    

Projekti ONLINE

Projekti ONLINE

ONLINE nga Jete Studentore      

Çfarë duan burrat?

Çfarë duan burrat?

Ja ku është, me atë kostumin blu këmishë të bardhë dhe kollaren e zbërthyer pak, pas një pune të lodhshme, me flokët e tij jo shumë të shkurtër jo shumë të gjatë. Me atë buzëqeshje fëmijnore në buzë, vrimën në faqe sa herë që përshëndet dikë. Është i ulur aty në banakun përballë duke biseduar […]

Zgjohu!

Zgjohu!

Nje film i shkurter, interesant, qe e percjell mesazh te rendesishem. A jemi zgjuar ne realitetin ku jetojme? Çfare po ndodh me miqte tane rreth e rrotull? Shikojeni filmin dhe na dergoni komentet tuaja…